Hebrajski: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 3: | Linia 3: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! !! hebrajski !! | + | ! !! hebrajski !! transkrypcja !! polski |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| 1 || אדם || adam || człowiek | | 1 || אדם || adam || człowiek | ||
Wersja z 14:48, 7 paź 2012
Słówka, które "przerobiliśmy" na wykładzie z parszy:
| hebrajski | transkrypcja | polski | |
|---|---|---|---|
| 1 | אדם | adam | człowiek |
| 2 | ארץ | erec | ziemia |
| 3 | אלהים | Elohim | imię Boga |
| 4 | אב | aw | ojciec |
| 5 | אל | El | imię Boga |
| 6 | בן | ben | syn |
| 7 | בית | bajit | dom |
| 8 | דבר | dawar | słowo, rzecz |
| 9 | יום | jom | dzień |
| 10 | ישראל | Jisrael | Izrael |
| 11 | ירושלים | Jeruszalajim | Jerozolima |
| 12 | יהוה | Haszem | imię Boga |
| 13 | מצרים | Micrajim | Egipt |
| 14 | משה | Mosze | Mojżesz |
| 15 | מלך | melech | król |
| 16 | סוס | sus | koń |
| 17 | עבד | ewed | niewolnik |
| 18 | פרעה | paro | faraon |
| 19 | שנה | szana | rok |
| 20 | שם | szem | imię |