Hebrajski: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 7: | Linia 7: | ||
| 1 || אדם || ''adam'' || człowiek | | 1 || אדם || ''adam'' || człowiek | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 2 | + | | 2 || ארץ || ''erec'' || ziemia |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | אלוהים || ''Elohim'' || imię Boga | + | | 3 || אלוהים || ''Elohim'' || imię Boga |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | אב || ''aw'' || ojciec | + | | 4 || אב || ''aw'' || ojciec |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | אל || ''El'' || imię Boga | + | | 5 || אל || ''El'' || imię Boga |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | בן || ''ben'' || syn | + | | 6 || בן || ''ben'' || syn |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | בית || ''bajit'' || dom | + | | 7 || בית || ''bajit'' || dom |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | דבר || ''dawar'' || słowo, rzecz | + | | 8 || דבר || ''dawar'' || słowo, rzecz |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | יום || ''jom'' || dzień | + | | 9 || יום || ''jom'' || dzień |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | יום || ''jom'' || dzień | + | | 10 || יום || ''jom'' || dzień |
|} | |} | ||
Wersja z 10:08, 5 paź 2012
Słówka, które "przerobiliśmy" na wykładzie z parszy:
| hebrajski | wymowa | polski | |
|---|---|---|---|
| 1 | אדם | adam | człowiek |
| 2 | ארץ | erec | ziemia |
| 3 | אלוהים | Elohim | imię Boga |
| 4 | אב | aw | ojciec |
| 5 | אל | El | imię Boga |
| 6 | בן | ben | syn |
| 7 | בית | bajit | dom |
| 8 | דבר | dawar | słowo, rzecz |
| 9 | יום | jom | dzień |
| 10 | יום | jom | dzień |