Hebrajski: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 5: | Linia 5: | ||
! !! hebrajski !! wymowa !! polski | ! !! hebrajski !! wymowa !! polski | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 1 || אדם || | + | | 1 || אדם || '''a'''dam || człowiek |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| 2 || ארץ || '''e'''rec || ziemia | | 2 || ארץ || '''e'''rec || ziemia | ||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
| 7 || בית || '''ba'''jit || dom | | 7 || בית || '''ba'''jit || dom | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 8 || דבר || | + | | 8 || דבר || da'''war''' || słowo, rzecz |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| 9 || יום || '''jom''' || dzień | | 9 || יום || '''jom''' || dzień | ||
Wersja z 10:20, 5 paź 2012
Słówka, które "przerobiliśmy" na wykładzie z parszy:
| hebrajski | wymowa | polski | |
|---|---|---|---|
| 1 | אדם | adam | człowiek |
| 2 | ארץ | erec | ziemia |
| 3 | אלוהים | Elohim | imię Boga |
| 4 | אב | aw | ojciec |
| 5 | אל | El | imię Boga |
| 6 | בן | ben | syn |
| 7 | בית | bajit | dom |
| 8 | דבר | dawar | słowo, rzecz |
| 9 | יום | jom | dzień |
| 10 | ישראל | Jisrael | Izrael |
| 11 | ירושלים | Jeruszalajim | Jerozolima |
| 12 | יהוה | Haszem | imię Boga |
| 13 | מצרים | Micrajim | Egipt |
| 14 | משה | Mosze | Mojżesz |
| 15 | מלך | melech | król |
| 16 | סוס | sus | koń |