Hebrajski: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 5: | Linia 5: | ||
! !! hebrajski !! wymowa !! polski | ! !! hebrajski !! wymowa !! polski | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 1 || אדם || | + | | 1 || אדם || adam || człowiek |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 2 || ארץ || | + | | 2 || ארץ || erec || ziemia |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 3 || אלוהים || | + | | 3 || אלוהים || Elohim || imię Boga |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| 4 || אב || ''aw'' || ojciec | | 4 || אב || ''aw'' || ojciec | ||
Wersja z 10:10, 5 paź 2012
Słówka, które "przerobiliśmy" na wykładzie z parszy:
| hebrajski | wymowa | polski | |
|---|---|---|---|
| 1 | אדם | adam | człowiek |
| 2 | ארץ | erec | ziemia |
| 3 | אלוהים | Elohim | imię Boga |
| 4 | אב | aw | ojciec |
| 5 | אל | El | imię Boga |
| 6 | בן | ben | syn |
| 7 | בית | bajit | dom |
| 8 | דבר | dawar | słowo, rzecz |
| 9 | יום | jom | dzień |
| 10 | ישראל | Jisrael | Izrael |
| 11 | ישראל | Jisrael | Izrael |