Hebrajski: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 23: | Linia 23: | ||
| 9 || יום || ''jom'' || dzień | | 9 || יום || ''jom'' || dzień | ||
|- align="right" | |- align="right" | ||
| − | | 10 || | + | | 10 || ישראל || ''Jisrael'' || Izrael |
| + | |- align="right" | ||
| + | | 11 || ישראל || ''Jisrael'' || Izrael | ||
|} | |} | ||
Wersja z 10:09, 5 paź 2012
Słówka, które "przerobiliśmy" na wykładzie z parszy:
| hebrajski | wymowa | polski | |
|---|---|---|---|
| 1 | אדם | adam | człowiek |
| 2 | ארץ | erec | ziemia |
| 3 | אלוהים | Elohim | imię Boga |
| 4 | אב | aw | ojciec |
| 5 | אל | El | imię Boga |
| 6 | בן | ben | syn |
| 7 | בית | bajit | dom |
| 8 | דבר | dawar | słowo, rzecz |
| 9 | יום | jom | dzień |
| 10 | ישראל | Jisrael | Izrael |
| 11 | ישראל | Jisrael | Izrael |