Hebrajski: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 3: | Linia 3: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! hebrajski !! | + | ! hebrajski !! wymowa !! polski |
|- align="right" | |- align="right" | ||
| אדם || ''adam'' || człowiek | | אדם || ''adam'' || człowiek | ||
Wersja z 10:02, 5 paź 2012
Słówka, które "przerobiliśmy" na wykładzie z parszy:
| hebrajski | wymowa | polski |
|---|---|---|
| אדם | adam | człowiek |
| ארץ | erec | ziemia |
| אלוהים | Elohim | imię Boga |
| אב | aw | ojciec |
| אל | El | imię Boga |
| בן | ben | syn |